Sloučení Převýšova s Bydžovem - mýty nebo skutečnost?

Hradecko, Fotbalová hospoda
Napsal uživatel TB   
Sobota, 05. Květen 2012 12:36

 

Novou rubrikou na těchto stránkách je Fotbalová hospoda. Budeme se v ní snažit přinášet vše, co se v kraji šustne. Tentokrát se budeme zabývat informací, která přišla z Novobydžovska. Fotbalová asociace České republiky obdržela žádost o povolení sloučení oddílů SK Převýšov a FK Nový Bydžov.

 

 

Ze strany převýšovského mecenáše Ryby to není první snaha o sloučení s větším oddílem ze svého okolí. V nedávné minulosti se pokusil domluvit se sousedním Chlumcem, ale ten se k nabídce postavil zády.

 

Nyní (dle dostupných informací) uspěl v Novém Bydžově. Je paradoxem, že mezi oběma oddíly v poslední době nepanovaly ideální vztahy.

 

Bude zajímavé sledovat další běh událostí. Nový Bydžov disponuje 3 oddíly dospělých a přibude další. Otázkou je, co nastane, pokud Převýšov nepostoupí do ČFL, což není vzhledem k odstoupení B mužstev ligových oddílů ještě vyloučené. Nelze však, aby divizní soutěž hrály 2 týmy stejného oddílu, a tak by musel jeden sestoupit do krajského přeboru. Jenže v něm hraje i B tým stejného oddílu, který by se posunul do 1. A třídy pod hlavičkou C týmu. V kraji a v okrese je možné, aby další tým stejného oddílu hrál jinou skupinu stejné soutěže (pokud je více skupin stejné soutěže - v našem kraji např. 1. B třída). Od divize nahoru to však možné není. Právo na postup by tak měl i druhý tým krajského přeboru.

 

Pokud odhlédneme od výše uvedených skutečností, všechny další pro sloučení hovoří. Sympatický fotbalový stánek v Převýšově už pro ČFL nestačí, navíc oddílu schází mládežnická základna. Novobydžovským jistě pomůže finanční injekce a případná vyšší soutěž by mohla do ochozů přilákat diváky ze širokého okolí. I pro talentované hráče by měly vyšší ambice prvního mužstva pomoci ve výkonnostním růstu.

 

Protože obě strany tento zásadní krok ještě drží pod pokličkou, uvidíme, jestli se podaří dohodu dotáhnout do konce. Navíc žádost o sloučení zaslaná na FAČR údajně není úplně v souladu se stanovami, a tak jí nejvyšší fotbalový orgán zatím neschválil.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže