Hradci útok na čelo tabulky nevyšel

Ligový a divizní fotbal

Votrokům útok na vedoucí příčku tabulky, kam by se v případě vítězství nad Bohemians 1905 posunuli, nevyšel. Klokani se ujali vedení Škodou, jehož hlavičku si do vlastní sítě nešťastně srazil Pávek, za Hradec vyrovnával na konečných 1:1 z penalty Černý.

FC Hradec Králové - Bohemians 1905 1:1 (0:1)

Ještě než si stačili diváci, kteří přišli na malšovický stadion s úvodním hvizdem rozhodčího Adama, sednout na svá místa, mohl jít Hradec do vedení. V začínající 2. minutě se na pravém křídle uvolnil Pilař, poslal míč před branku na zcela volného Fischera, hrajícího nezvykle na místě středního útočníka, jenže ten z výhodné pozice branku Sňozíka vysoko přestřelil. Spánek zadáků Bohemians votroci přerušili až po další vyložené šanci Rezka v 5. minutě. Poděbradský prostrčil míč mezi obránci na hlavu střelce úvodního gólu se Spartou a gólman hostí vyškrábl na tyč. Ve 12. minutě poprvé zahrozili vršovičtí. Po Kaufmanově rohu hlavičkoval Lukáš nad Lindrovu branku.

Nešťastný úvodní gól hostů

Těsně před naplněním první třetiny zápasu se hosté usadili u pokutového území Hradce. Lindr nejprve vyrazil Bartkovu střelu a následnou dorážku Škody lapil do svých rukavic. Vzápětí se Bartek dostal znovu ke střele a hradecký brankář stačil míč mířící do šibenice vyrazit na roh. Další Kaufmanův roh se stal pro votroky osudným. Hlavička Škody se odrazila od zad Pávka, přeplachtila u tyče stojícího Rezka a zapadla do sítě.

Tento nešťastný gól vzal domácím vítr z plachet a ti se k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky dostali až v závěru prvního poločasu. Ve 40. minutě vybojoval zdánlivě ztracený míč u brankové čáry s chutí hrající Poděbradský, hledal před Sňozíkovou svatyní Pilaře, jeho nůžky ale hostující obránci přečetli a stačili uklidit na roh. Po něm hlavička Černého mířila z úhlu mimo tyče.

Zasloužené vyrovnání

Do druhé části utkání byl nucen trenér Kotal posílit ofenzivu, poslal na hřiště místo Karala Dvořáka a Fischera posunul na tradiční místo v záloze. Tento tah mohl přinést záhy své ovoce. Již po minutě pobytu na hrací ploše se právě Dvořák obtáčel okolo Jindřiška a těsně minul Sňozíkovu levou tyč. Ve 48. minutě zahrál v pokutovém území stoper hostů Cseh rukou, rozhodčí Adam odpískal penaltu a Černý s přehledem vyrovnal na 1:1. O pět minut později střelec vyrovnávacího gólu vyzval k obratu ve skóre skvělou přihrávkou Hochmeistera, tomu ale v poslední chvíli skočil do střely Lukáš.

Do konce už jen náznaky šancí

Klokanům pomohl k jejich první velké šanci po přestávce domácí kapitán Wozniak, který vyslal do úniku Bálka. Naštěstí pro votroky mu ještě stačil cestu k Lindrově brance překřížit Chleboun a chybějící potřebný klid k zakončení rezultoval ve střelu hodně mimo. Hradečtí fotbalisté měli v těchto fázích míč častěji na kopačkách, jenže kromě závaru po hodině hry, který skončil nepřesnou střelou Rezka, se už slibné příležitosti rodily těžce.

Naopak dva náznaky šancí měli hosté. Nejprve Škoda v dobré pozici střílel vedle, po něm Bálkovu střeleckou parketu včas obsadil Poděbradský. V 77. minutě Kaufmanův přímý kop vyrážel Lindr, míč se dostal na hranici velkého vápna k Nešporovi, který mířil vysoko nad branku. Osm minut před koncem napřáhl k táhlé střele Poděbradský, ta minula o metr Sňozíkovu tyč. Utkání tak skončilo dělbou bodů.

Branky: 48. Černý z penalty - 29. Škoda. ŽK 0:3. Rozhodčí: Adam, Košec, Urban. Diváci: 6000 (vyprodáno).

Sestavy:
Hradec Králové: Lindr - Chleboun, Wozniak, Pávek, Poděbradský - Rezek, Hochmeister, Karal (46. Dvořák), Fischer - Černý, Pilař.
Bohemians 1905: Sňozík - Lukáš, Jindřišek, Cseh, Nešpor D. - Moravec, Kaufman, Držík, Bartek (88. Trubila) - Škoda (90. Nešpor M.), Hartig (54. Bálek).