FOTBAL: Po vyloučení už hráli vabank

Rychnovsko
Napsal uživatel Rychnovský deník
Úterý, 20. Září 2011 05:03

Dvěma porážkami a jednou remízou skončilo pro týmy z Rychnovska šesté kolo krajského přeboru. Týniště nad Orlicí tak sestoupilo na třetí příčku a na čele jej vystřídala Lhota pod Libčany. Dobruška a Rychnov nad Kněžnou své umístění nezměnily.

Slavia Hradec – Dobruška 2:1

Fakta – branky: 14. Derner, 49. J. Lán – 71. M. Jirásek. Rozhodčí: Šmída Vladislav. ŽK: 3:4. Diváci: 110. Poločas: 1:0.
Sestava Dobrušky: M. Malý - Jarkovský, Horák (70. Hlavsa), Doubek, J. Dostál – Hubáček (65. Kříž), Krahulec – M. Dostál, Mikušík, Šotola (65. Jirásek) - R. Danč.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Prohráli jsme kvůli dvěma hrubým individuálním chybám, které domácí potrestali góly. Soupeři jsme tak výhru doslova darovali. Naše nasazení v průběhu celého utkání bylo na velmi dobré úrovni. Myslím si, že když budeme v tomto nastoleném trendu pokračovat, dostaví se i lepší výsledky. Na Slavii jsme rozhodně nebyli horším týmem a zasloužili jsme si bodovat.“

Dvůr Králové B – Týniště 2:0

Fakta – branky: 8. Macek, 81. Podolník. Rozhodčí: Pešava Otakar. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (61. Tomášek). Diváci: 320. Poločas: 1:0.
Sestava Týniště: Marčišin - Michal, Plašil, Černý, Sršeň (83. Novák) - Schod (83. Procházka), Jedlička (50. Kocourek), Winkler, Tomášek - Vydarený, Merganc (83. Horák).

Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „V sedmé minutě jsme udělali hrubou chybu, když jsme neodkopli balon. Následně jsme obdrželi branku. Pak se nám hra začala dařit a měli jsme šance, ale bez dobrého zakončení. V závěru poločasu nám k vyrovnání chybělo jenom málo. Ve druhé půli jsme se nadechovali k tlaku, ale přišlo vyloučení. To se ukázalo jako rozhodující. Pak už jsme hráli vabank. Pár minut před koncem přišla druhá branka a bylo rozhodnuto. Herní projev z naší strany až tak špatný nebyl.“

Rychnov – Jičín 2:2

Fakta – branky: 59. Zajíček, 77. Stieber z pen. – 14. Macháček, 94. Voldán. Rozhodčí: Vojtěch Lukáš. ŽK: 5:3. ČK: 1:0 (83. Kotek). Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Sestava Rychnova: Lasák Vlastimil – Pups Miroslav, Kotek František, Brandejs Michal, (80' Řehák Tomáš), Lochman Petr – Nosek Jakub, Valášek Martin, Bárnet Michal K, Stieber Filip – Zajíček Roman, (65' Volný Lukáš), Brandejs Lukáš.

Martin Kameník, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Hosté potvrdili své postavení v tabulce a prezentovali se u nás kvalitou a velkým sebevědomím. V 15.min. po rohovém kopu a zaváhání našeho golmana zaslouženě vedli 0 : 1. Do poločasu kontrolovali zápas a byli jednoznačně lepší. My jsme na branku vystřelili pouze jednou a to M. Pups bombou orazítkoval tyč. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním vyrovnat, což se nám brzy podařilo Zajíčkem, který mazácky proměnil samostatný nájezd. Zápas se nám podařilo otočit v 77. min kdy byl ve vápně ze zadu sražen M. Valášek a penaltu proměnil F. Stieber. Do 83. min., kdy byl za druhou žlutou vyloučen F. Kotek, jsme Jičín přehrávali a několikrát mohli vedení pojistit. Nestalo se a tak přišel trest. V 94. min., kdy byl ve vápně i hostující golman Puš, jsme byli nedůrazní a hosté vyrovnali. Dnes nám chybělo štěstíčko, naši hráči dřeli ale opět jsme doma nevyhráli a ztratili 2 body.“

Další výsledky – 6. kolo: Kratonohy – Lázně Bělohrad 5:1, Libčany – Olympia HK 3:2, Nový HK – Nový Bydžov B 2:2, Česká Skalice – Police nad Metují 4:2, Broumov – Lhota pod Libčany 0:3.

1. Lhota p. L. 4 1  1 13:2 13
2. Jičín 3 3  0 13:5 12
3. Týniště 3 2  1 13:6 11
4. Libčany 3 2  1 9:8 11
5. Dvůr Král. B 3 1  2 14:7 10
6. Č. Skalice 3 1  2 9:14 10
7. Slavia HK 3 1  2 12:9 10
8. N. Bydžov B 3 1  2 19:12 10