Vedoucí Lhota si odvezla ze Dvora výprask

Krajský přebor

Šokující výsledek, kterému se ani nechtělo věřit, přišel o víkendu ze Dvora Králové. Tamní rezerva divizního celku vyprovodila Lhotu sedmi góly. Přebíráme článek z oficiálních stránek Dvora Králové.

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – Sokol Lhota pod Libčany 7 : 1 (2:0).

Fotbalisté dvorské rezervy přivítali na umělce v Trutnově lídra tabulky ze Lhoty. Naši borci mohli využít kompletní sestavy, aniž by si pomohli oporami „A“ mužstva. Přitom „soupiskoví béčkaři“ Kobos, Doseděl a Řežábek odehráli v sobotu celý zápas v Polepách. Na nedělní duel ale všichni nastřádali síly a byli plnohodnotnými členy sestavy. Lhota přijela do Krkonoš s vizitkou mediálně proslaveného klubu, kterému po minulém utkání s Kratonohami (2:1) někdo poničil trávník na stadionu - sledujte v reportáži TV Nova ZDE (od 7. minuty reportáže).

Postavení soupeře v tabulce bylo dostatečnou motivací pro hráče už před utkáním. Navíc Dvoráci dobře věděli, že Lhota rozhodně není neporazitelná, a s tím do zápasu i vlétli. V úvodu bylo našich kluků plné hřiště a vedoucí celek krajského přeboru byl pod tlakem. Ten vyvrcholil po čtvrthodině hry, kdy Urban našel Kristiána Samlera, a ten pohotově otevřel skóre – 1:0. Spolupráce útočného dua přinesla své ovoce i za dalších 8 minutek. Dan Urban tentokrát zakončoval netradičně pravačkou a dorážka Samlera byla opět bleskurychlá – 2:0. Velká škoda, že po druhé brance domácí vyklidili pole a přenechali iniciativu soupeři. Lhota byla ve zbytku prvního poločasu lepším týmem, i díky pozornému Petru Kobosovi se ale stav již neměnil.

Po přestávce se očekával velký nápor největšího favorita na postup do divize. Místo toho ale přišla doslova exhibice dvorského béčka. V 53. minutě zaútočil dobře hrající Dan Novák, do křídla posunul míč na rychlíka Samlera a Fotbalista roku 2011 vrátil Danu Urbanovi gólové asistence z první půle – 3:0. Úplně stejnou akci předvedl hráč utkání Kristián Samler za 11 minut, tentokrát ale nabíjel před prázdnou kasu Janu Řežábkovi – 4:0. To už bylo pro původně suverénního soka moc a hosté začali kupit chybu za chybou. V 77. minutě byl faulován Čenovský, Řežábek ale z penaltového puntíku mířil slabě a pro gólmana Martinovského neznamenala jeho „rána“ žádné nebezpečí. „Juan“ si vše vynahradil za další tři minuty. To zakombinovali ukázkově Viktor Marks se Samlerem a Jan Řežábek znovu jen uklízel míč do opuštěné brány – 5:0. V 81. minutě přišla velká chvíle i pro fotbalisty ze Lhoty. Ti snížili na 5:1, čímž ale rozdráždili ofenzivní borce v modrobílých dresech. Hned za minutu totiž po ose Novák – Řežábek – Marks, posledně jmenovaný skóroval pošesté. Tři minuty před koncem duelu založil akci střídající dorostenec Jan Hlava, Řežábek unikl až k brankové čáře, odkud předložil míč Kristiánu Samlerovi, jenž dovršil svůj hattrick a zároveň uzavřel i skóre svižně hraného duelu.

Ze strany našich fotbalistů šlo v neděli doslova o koncert. Skvěle řešené brejky, ale i řada kombinací, vedly k dalšímu vysokému vítězství v sezoně. Zároveň znamenalo obrovské nasazení všech hráčů i dostatečnou omluvu za výkon oslabeného celku z minulého týdne proti rezervě Nového Bydžova (0:6). Skvělý výkon vedle několikrát jmenovaných hráčů předvedl středopolař Martin Čenovský. V příštím kole by se měl v dresu béčka podle slov kouče Cellera poprvé objevit Milan Cvrček z Kunratic. Na jeho výkony se těšíme a zároveň věříme, že tým naváže na nedělní výkon i v dalších zápasech.

Tabulku krajského přeboru mužů najdete ZDE.

Fakta – branky: 16., 24. a 87. Samler, 64. a 77. Řežábek, 53. Urban, 82. Marks – 81. Mráz. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 2:3. Diváci: 120.

Sestava TJ Dvůr Králové nad Labem „B“: Kobos – D. Novák, Doseděl, Hruška, Blažek – Macek (63. Picha), Semerád (75. Šulc), Čenovský (84. Hlava), Řežábek – Urban (66. Marks), Samler.

Tomáš Otradovský, asistent trenéra Dvora Králové B: „Výborný výkon, skvělé nasazení a stoprocentní přístup většiny hráčů. Kluci do puntíku splnili to, co slyšeli od trenéra před zápasem, a na fotbal v našem podání byla radost koukat. Hosté propadli v obraně, kde absolutně nestačili především na trio Řežábek, Samler, Urban. Velký zápas odehrál také Čenovský, ale vyzdvihovat jednotlivce po tak kvalitním kolektivním výkonu snad ani není třeba."

Josef Kopecký, předseda TJ Sokol Lhota: „Na naše mužstvo zřejmě přišla jarní únava. Na začátku utkání jsme neproměnili několik šancí a následně dvakrát inkasovali po brejcích. Úvod druhé půle byl prakticky totožný. V dalším průběhu to byl z naší už jen zmar.“

ZDROJ: fotbal-dvur.cz