Prokopec: 'Titul se mnou nezamával'

Hradecko

Úspěch s ním v žádném případě nezamával. V sobotu s týmem lehce slavil, ale pak už přišla opět ke slovu příprava na další utkání.

Jaký týden má za sebou trenér novopečených mistrů republiky?

Týden byl pro mě vcelku normální. Samozřejmě vím, že se jedná o velký úspěch. Ale naštěstí jsem skromný člověk, který ctí pokoru, takže to se mnou nezamávalo. Navíc jsme v úterý hráli předehrávku v Opavě. V sobotu jsme titul trochu oslavili a v pondělí jsme se už připravovali na zápas. Zítra (dnes) jedeme k dalšímu utkání do Mostu. Spíše jsme se tedy věnovali tréninku a přípravě na další zápasy, které chceme zvládnout.

Přesto vám určitě přišla spousta gratulací, že?
Přišlo jich hodně. Moc mě to potěšilo, protože to bylo od lidí, kteří to mysleli upřímně a úspěch nám přáli. Jen doufám, že jsem jim všem stihl odpovědět. Touto cestou bych chtěl ještě poděkovat všem, kteří nám fandili.

Pociťoval jste v posledních dnech zvýšený zájem o svoji osobu?
Byla to trochu změna. Když byl titul po pětadvaceti letech na dosah, tak jsem cítil, že to veřejnost vnímá více. Projevilo se to i při našich dvou posledních domácích duelech. Na Slavii přišlo pět set lidí, v sobotu na Plzeň tři sta padesát. Určitě jsem cítil, že zájem je velký. Na druhou stranu proto fotbal děláme. Bylo to příjemné.

Vraťme se ještě k bezprostředním oslavám. Jaké byly?
(usměje se) Hráči měli oslavu, na kterou nás (trenéry) pozvali. My jsme samozřejmě přišli. Byl jsem unavený ze zápasu, takže jsem šel na můj vkus poměrně brzy spát. Do kolika slavili ostatní, to nevím. Nicméně ještě proběhnou oficiální oslavy s klubem.

Po vítězném zápase s Plzní jste ještě titul nevlastnili, museli jste totiž čekat na zaváhání druhé Slavie.
Přesně tak. Vedli jsme o devět bodů. Vzájemné zápasy máme stejné, takže při rovnosti bodů by rozhodovalo skóre, které měla Slavia o pět gólů lepší. Vítězstvím s Plzní jsme odskočili na dvanáct bodů a v případě, že by Slavia ve Zlíně nevyhrála, měli bychom jistotu prvního místa. Jejich zápas jsme na dálku sledovali, do třech hodin jsme čekali na konečný výsledek (1:1).

Čekali jste všichni pohromadě nebo jste se rozprchli a poté znovu sešli?
Kluci jeli domů. Pakliže by Slavia vyhrála, měli jsme v plánu nedělní trénink, abychom se už připravovali na úterní duel v Opavě. S kolegy z realizačního týmu jsme utkání Slavie sledovali na hřišti v Kuklenách přes internet. Přitom jsme ještě rozebírali náš odehraný zápas. Až pak jsme se všichni sešli na oslavě.

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. Vám se povedl hned. Jste rád, že se to zbytečně neprotahovalo?
Určitě. Poslední krok je nejtěžší a psychika hraje velkou roli. Pomohlo nám, že jsme brzy vstřelili vedoucí branku. Tím to z kluků spadlo. Jsem rád, že jsme titul potvrdili hned v prvním zápase, v němž jsme k tomu měli šanci. V posledních kolech nás totiž nečeká lehký los. Bylo to důležité i proto, aby mohli dostat příležitost další hráči, kteří jsou v kádru a na jaře si moc nezahráli. Hned v úterý už nastoupili.

V Opavě se vám podařilo zvítězit, takže asi nebyl problém udržet tým motivovaný. Je to tak?
Rozhodně nebyl. Kluci, kteří hráli, tak měli velkou motivaci ukázat, že mají svoji kvalitu. Navíc jsme dali šanci i klukům z B dorostu. Odehráli jsme velice dobré utkání, hráči k němu přistoupili zodpovědně. Naše vítězství (1:0) mohlo být i výraznější, bohužel jsme neproměnili několik šancí. Přesto jsem rád, že jsme to zvládli. Chci, aby hráči měli profesionální přístup, i když už titul máme v kapse. Každý zápas chceme vyhrát.

Ćíst více

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže