Reprezentace i s Pilařem v Japonsku

Hradecko

Čeští fotbalisté, včetně útočníka FC Hradec Králové Václava Pilaře, během dnešního dne dorazili do země vycházejícího slunce, aby se zúčastnili přípravného turnaje, ve kterém se utkají s Peru a domácím národním celkem.

„Strach po zemětřesení i jaderné katastrofě? Teď už ho hráči nemají. Určité obavy tam byly, ale pořadatelé nás ujistili, že na místě, kde se turnaj odehraje, žádné problémy nebudou,“ svěřil se před odletem trenér národního týmu Michal Bílek.

Kirin Cup se tak pro český výběr stane prověrkou před veledůležitým kvalifikačním podzimem. Přesto se nominace, kvůli problematickému červnovému termínu, rodila se značnými obtížemi.

Příliš mnoho omluvenek komplikovalo sestavení týmu. Kouč Bílek se na poslední chvíli musí obejít i bez Hübschmana a Limberského, kteří se ze zdravotních důvodů omluvili. „Pojede jen dvacet hráčů. Je to pro nás nepříjemnost, ale nikoho dalšího už nominovat nebudu,“ svěřil se Bílek.

Od výběru, ve kterém chybí řada opor, očekává především touhu poprat se o místa v nominaci pro podzimní bitvy se Skoty či Španěly.

„V Japonsku nás čekají dva velmi těžké zápasy. Peru a Japonsko jsou technická mužstva. Kvalita je tam velká. Bude to důležitý test širšího kádru. Je tu plno hráčů, kteří šanci ještě nedostali. Mají prostor, aby nás přesvědčili, že kvalitu mají a mohou se dostat do nominace na velmi důležitou podzimní kvalifikační část,“ nabídl motivaci většině hráčů trenér fotbalové reprezentace, kterou čeká první duel čtvrtého června proti Peru.
 

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže