FOTBAL: Jarkovský roztrhl 'sešívané'

Hradecko

Ondrášovka Cup

Senzace! Fotbalisté divizního Převýšova ve 3. kole Ondrášovka Cupu porazili pražskou Slavii vysoko 3:0. Slavné pražské „S“ dvěma góly sestřelil domácí dlouhán Jakub Jarkovský, který se prosadil vždy po standardní situaci. Třetí gól přidal bývalý slávista Ivo Svoboda.

V dalším kole se Převýšov může těšit na Slovan Liberec.

„Sešívaní“ začali aktivně. Hned ve 2. min. se Vlček ocitl před prázdnou brankou, ale domácí zachránil skluz Kouřila. V 10. min. Voráček uháněl sám na brankáře Petra, ale napálil jen tyč. Po následném rohu se v obrovském závaru vyznamenal domácí gólman. Postupem času se hra vyrovnala. Přesto se po půlhodině hry dostal k nebezpečné střele Milutinovič.

A pak přišly velké chvíle domácího celku. Ve 38. min. Svoboda šikovně prostrčil míč Knoblochovi, který trefil jen boční síť. O dvě minuty se už Převýšov radoval. Po trestném kopu Krause usměrnil míč do sítě Jarkovský.

Zkraje druhého poločasu mohl zvýšit domácí Svoboda, avšak nastřelil jen Čontofalského. Následoval roh a slávistická obrana odvracela míč z brankové čáry.

V 55. min. se ozvali slávisté, jenže Voráčka vychytal brankář Kulovaný, který v domácí brance nahradil Petra. Po hodině hry se po další standardní situaci prosadil opět Jarkovský, jenž napálil do sítě odražený míč. V 79. min. hostující Zákostelský trefil břevno. V závěru Převýšov přidal slávistům třetí ránu, z brejku se trefil Svoboda. A pak už domácí mohli slavit.

Fakta – branky: 41. a 63. Jarkovský, 90. Svoboda. Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Pilný. ŽK: 1:1 (Jarkovský – Sudek). Diváci: 2200. Poločas: 1:0. SK Převýšov: R. Petr (46. Kulovaný) – B. Franc, Černý, Kouřil, Hruška (76. Motyčka) – Kraus, Jarkovský, Voženílek, Knobloch – Svoboda, T. Hrabík (60. Novák). SK Slavia Praha: Čontofalský – Dostál, Kaufman, Hubáček, Sudek (64. Vondráček) – Janda, L. Jarolím, Milutinovič (55. Smolák), Koreš – Vlček (76. Zákostelský), Voráček.

Bohuslav Pilný, trenér SK Převýšov: „Ustáli jsme úvodní šance Slavie a těsně před poločasem jsme udeřili. Po změně stran jsme věděli, že se hosté budou tlačit dopředu a jejich obrana se bude otvírat, což se také stalo. Je to velká událost, ale já ji nemohu přeceňovat, poněvadž máme další zraněné hráče a v sobotu nás čeká mistrovský duel. Je to úžasný výsledek, který se už asi nikdy nebude opakovat.“

Michal Petrouš, trenér SK Slavia Praha: „Nemůžeme to hodnotit jinak než jako ostudu. Mrzí mě to hlavně kvůli našim fanouškům, kterých do Převýšova přicestoval velký počet. Za předvedený výkon se prostě všichni musejí stydět.“