Postupový a sestupový klíč

Krajský fotbal

STK upřesnila postupový a sestupový klíč v krajských soutěžích mužů.

 

 

Ze soutěží ŘKFČ sestupuje (díky reorganizaci soutěží) z každé skupiny divizí pouze poslední tým. To znamená, že ze skupiny divize C sestoupí do našeho KP pouze FK Trutnov.

 

Z KP Královéhradeckého kraje postoupí do divize vítěz. Do 1.A třídy sestoupí mužstva, která se umístí na 15. a 16. místě konečné tabulky. Družstvo, které se umístí na 14.místě, sehraje baráž o setrvání v KP s mužstvem, které se umístí na 3.místě konečné tabulky 1.A třídy.

 

Do KP postoupí z 1. A třídy přímo mužstva na 1. a 2. místě konečné tabulky. Mužstvo na 3. místě sehraje baráž o účast v KP se 14. mužstvem této soutěže.

 

Z 1. A do 1. B třídy sestoupí přímo mužstva, která se umístí na 13. a 14. místě tabulky. Mužstvo, které se umístí na 12. místě tabulky, sehraje baráž o 1. A třídu s  mužstvem, které se umístí na 2. místě 1. B třídy a bude mít větší počet bodů.

 

Z 1. B třídy postoupí do 1. A třídy vítězové skupin A a B.

 

Do okresních přeborů z 1. B třídy sestoupí celkem 5 mužstev. Vždy poslední dva z obou skupin, tzn. na 13. a 14. místě a dále mužstvo s menším počtem bodů na 12. místě.

 

O pořadí v konečných tabulkách rozhoduje v případě rovnosti bodů vzájemné utkání, popřípadě minitabulka ze vzájemných utkání.

 

Baráže začínají ihned po skončení soutěží a hrají se klasickým pohárovým způsobem. Při rovnosti bodů a skóre rozhodují branky vstřelené na hřišti soupeře.

 

 

STK KFS HK  Bajer  Josef

Původní článek: http://khfotbal.cz/stk-a-dck/postupovy-a-sestupovy-klic.html

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže