Zamyšlení: Zápisy online. Proč to kritizovat?

Krajský fotbal

To nám to Pelta zase něco nedomyslel. Jak budeme ve 4. třídě shánět někoho, kdo nám pošle zápis internetovou sítí? Nemáme PC, to nám to svaz zaplatí? Nářky fotbalových bafuňářů neberou konce, svaz rozhodl, že Zápisy budou posílány online.

 

 

 

 

O zapojení se do projektu, který pod křídly FIFA funguje už v celé řadě států, včetně sousedního Slovenska, rozhodl výkonný výbor, a my (na rozdíl od remcalů) říkáme - KONEČNĚ.

 

 

 

Podobné nářky při zavádění systému neminuly ani naše východní přátele. Jenže. Postupem času poznali oddíloví funkcionáři, že ISSF (tak se systém na Slovensku jmenuje) až tak náročný systém na správu není a ačkoliv z něj plynou některé povinnosti, výhody jednoznačně převažují.

 

 

Takovým vizionářem v našem kraji je Petr Reichl, který už dávno něco podobného klubům nabízel. Jeho projekt Zápis o utkání si získal oblibu a v podstatě to samé teď bude zkoušet svaz. Rozdílem je pouze napojení na centrální databázi hráčů, které u soukromého projektu samozřejmě scházelo, vyplnění nejen sestav, ale i dalších podrobností rozhodčím, vyřízení přestupů, hostování, atd.

 

 

 

Pokud svaz nebude oddílům vnucovat prostřednictvím předražených firem svou podporu, tak nelze než zatleskat. Fotbal si zaslouží žít také ve 21. století, jako ostatní sporty, kde je tento systém samozřejmostí.

Původní článek: http://khfotbal.com/index.php/precetli-jsme/2661-zamysleni-zapisy-online-proc-to-kritizovat

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže