Rozhodčí na start sezony připraveni, přijela i Damková

Krajský fotbal

/Vrchlabí/ Jarní fotbalová sezona v Královéhradeckém kraji se pomalu hlásí o slovo. Tradičně, těsně před jejím začátkem, se na dvoudenním semináři setkají rozhodčí, aby prezentovali svou připravenost na nadcházející boje.

 

 

 

Letošní dostaveníčko si krajská rozhodcovská elita dala Vrchlabí. Z devadesáti arbitrů si do hotelu Pivovarská bašta nenašlo cestu pouze sedm sudích. Ti přítomní do svého středu přijali čtyři nováčky, mezi nimiž byly dvě ženy Monika Hrušková, Žaneta Homolová a pánové Lukáš Hůlka a Josef Vašata.

 

Po seznámení se s požadavky komise přišla řada na nepříliš oblíbené testy z pravidel fotbalu. S výjimkou kvarteta neúspěšných neměli všichni ostatní se zapeklitostmi fotbalových řádů vážnější problémy. Nakonec i čtyři hříšníci uspěli v opakovaných testech.

 

Program prvního dne zakončili vzácní hosté - předsedkyně ligové komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková a člen výkonného výboru stejného orgánu Roman Berbr. Ten osvětlil zejména hodně diskutované svazové členství, které má spočítat reálný počet fotbalistů a fotbalových nadšenců v celé republice. K přítomným promluvil i šéf krajského svazu Václav Andrejs.

 

Bývalá prvoligová sudí pak vzpomenula svou rozhodcovskou kariéru zejména na mezinárodním poli a zmínila důvody, proč vyměnila píšťalku za funkcionářskou dráhu. "V lize jsem odřídila 45 zápasů, pískala jsem derby pražských S, dále 101 mezinárodních zápasů, finále olympiády, mistrovství Evropy, Ligy mistryň a Evropské ligy, dosáhla jsem v rozhodcovské kariéře stropu," zmínila Damková, "proto zvážování nabídky pracovat v komisi rozhodčích UEFA nebylo tak těžké," dodala.

Tlumená světla Vložit Vložit toto video na své stránky

 

Zanedlouho přišla i nabídka vyměnit na čele české ligové komise rozhodčích Luďka Macelu. "Chci pomoci zejména českým rozhodčím vrátit se na evropskou a světovou scénu. Důkazem je například přítomný Pavel Orel, který letos jako nováček mezi ligovými arbitry je zařazen v programu UEFA a je historicky nejmladším rozhodčím, který kdy byl na ligové listině," řekla Damková.

 

Sobotní dopoledne bylo ve znamení videoukázek a sestřihů z problematických situací v podzimních krajských utkání a po obědě se účastníci rozjeli do svých domovů.

 

Dagmar Damková

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže